ОДРЖАН ОПЛЕНМЕНИ 3

НАСЛОВНА / Насловна страна / ОДРЖАН ОПЛЕНМЕНИ 3

Туристичка организација „Опленац“ и мештани села Жабаре били су домаћини, под покровитељством Општине Топола – фотографима учесницима Међународног Фото сафарија ОплеНмени 2025. Партнери на пројекту којим богатимо фонд ауторских фотографија истовремено промовишући дестинацију и овог пута били су чланови Фото клуба „Објектив“, Крагујевац.

Тридесетак фотографа из Босне и Херцеговине и Србије бележили су објективом пејзаже шумадијског предела, културно-историјске споменике, кадрове етно домаћинстава и традиционалне гастрономије, све уз домаћински дочек Сеоског туристичког домаћинства „Чалане“ у Жабару.

Фото сафари ОплеНмени 2025 је отпочео у петак, на Светог Луку дочеком и смештајем учесника у Визиторском центру, уз незаобилазни вашар у Тополи. Фотографи су другог дана, са личенцираним туристиким водичем Туристичке организације уз свесрдну помоћ КУД-а „Опленац“ обишли културне знаменитости Карађорђевог града, Опленца, Винарију Савић у Липовцу, затим у Горовичу стару цркву из 14. века– Цркву Преображења Христовог и конак Милутина Георгијевића, лепеничког кнеза.

Недеља је била Отворени дан за све заинтересоване који су се пријавили за ову манифестацију, уз могућност да се забележе све лепоте шумадијског гостопримства по сунчаном дану и изузетно топлом времену за почетак новембра. Фотографи су обишли Калипоље, Цркву Светог Преображења Господњег, стари Милошев конак, етно домаћинство породице Новаковић… Амбијент СТД „Чалане“, гостопримство домаћина Горана Радосављевића и његове породице постали су заштитни знак III ОплеНмени сафарија у Жабару.

Пар сати пред залазак сунца уживали смо у музици бенда Duo trio quattro.

Свечено су додељене Захвалнице Туристичке организације „Опленац“ свим сарадницима на овом пројекту. Посебно се захваљујемо Шумадијској епархији и опленачком намесништву на исказаној вољи и помоћи. Такође и Ловачком удружењу „Карађорђе“.

Хвала медијима који су пропратили догађај. Све заинтересоване фотографе, професионалце и аматере позивамо да се наредног пролећа пријаве на фото конкурс, а након жирирања уследиће изложба.


Топола – подршка Јапана развоју одрживог туризма
ПРИЈАВЕ ЗА НАЈЛЕПШЕ ДВОРИШТЕ
Туристичка организација “Опленац“ најављује отварање III изложбе фотографија ОплеНмени
ОБНОВУ СТАРЕ ШКОЛЕ ПОМОГЛА И ТО „ОПЛЕНАЦ“
УСКОРО ИЗЛОЖБА ФОТОГРАФИЈА „ОПЛЕНАЧКИ АКЦЕНТИ“
JАВНИ ПОЗИВ ЗА ДОДЕЛУ СРЕДСТАВА ЗА ПОДСТИЦАЊЕ РАЗВОЈА И УНАПРЕЂЕЊА РУРАЛНОГ ТУРИЗМА И УГОСТИТЕЉСТВА
Отворен конкурс за изложбу фотографија ОплеНмени III
ДОБИТНИЦИ НАГРАДНЕ ИГРЕ “ХВАЛА НА ПОДРШЦИ“
ШТАНД ТО ОПЛЕНАЦ ПЛЕНИО ПОСЕТИОЦЕ САЈМА ЛЕПОТОМ И АТМОСФЕРОМ!
ПОЗИВ ЗА УЧЕШЋЕ НА САЈМУ ТУРИЗМА У БЕОГРАДУ
НАЈВИШЕ НАЦИОНАЛНО ПРИЗНАЊЕ: ТУРИСТИЧКИ ЦВЕТ ЗА ОПЛЕНАЧКУ БЕРБУ ГРОЖЂА
Туристичка манифестација „Опленачка берба“
ГЛАСАЈТЕ ЗА ОПЛЕНАЧКУ БЕРБУ!
Туристичка организација „Опленац“ на предстојећем 16. Међународном сајму туризма и сеоског туризма у Крагујевцу
ОДРЖАН ОПЛЕНМЕНИ 3
ОПЛЕНМЕНИ 3 – Фото сафари у Тополи
62. Опленачка берба – Топола 10, 11 и 12. октобар 2025.
ИЗАБРАНА НАЈЛЕПША ДВОРИШТА У РЕГИОНУ
Отворена дворишта 2025
1 2 12